Za skrytými poklady

V pondělí 29. 5. 2023 se žáci IV. třídy zúčastnili výukového programu v Parku Rochus na téma Za skrytými poklady.

V pondělí 29. 5. 2023 se žáci IV. třídy zúčastnili výukového programu v Parku Rochus na téma Za skrytými poklady. Celý program proběhl v krásné přírodě s úžasnými výhledy na město a široké okolí, v okolí historických stavení Muzea v přírodě. Dnes tato lokalita představuje zelený ostrov tvořený loukami, křovinami, ovocnými sady a díky předchozí činnosti vojáků se zde vyvinul cenný biotop, který v sobě ukrývá – poklady.

Hravou formou jsme se seznámili s pestrou vegetací, ovocnými stromy a živočichy. Vyzkoušeli jsme si lovení hmyzu a motýlů do sítě, stavění hnízd pro ptáky, poznávání stromů, keřů, ptáků a květin. Moc se nám to líbilo, bylo to velmi zábavné i poučné.