Trestní odpovědnost mládeže, 23. 1. 2020

Ve čtvrtek 23. ledna přišla do naší školy za žáky 7. – 9. ročníku tisková mluvčí Policie ČR – Uherské Hradiště.

Ve čtvrtek 23. ledna přišla do naší školy za žáky 7. – 9. ročníku  tisková mluvčí Policie ČR – Uherské Hradiště. S žáky si vyprávěla na téma Trestní odpovědnost mládeže. Úkolem tohoto projektu bylo seznámit děti s jejich trestní odpovědností a naučit je rozeznávat, jaké chování je v mezích zákona a jaké je naopak za jeho hranicemi. Vysvětlili si pojmy přestupek a trestný čin a seznámili se s postihy za protiprávní činy v jejich věku. Na závěr si vyzkoušeli nasazovat pouta, jak jim sluší čepice, vesta a jak se používá policejní plácačka. Žáci byli odměněni omalovánkami, záložkami a pomůckami s policejní tématikou.