Sněhuláci pro Afriku

Naše škola se zapojila do X. ročníku benefiční kampaně Sněhuláci pro Afriku.

Pořadatelem a organizátorem benefiční kampaně je organizace KOLA PRO AFRIKU, obecně     prospěšná společnost se sídlem Ostrava-Jih.

Hlavním smyslem akce je, aby se děti zapojili do jednorázové kreativní a edukativní aktivity a svou účastí tak i do aktivní pomoci africkým školou povinným dětem v Gambii.

A proč stavění sněhuláků? Protože Děti v Africe si sněhuláka nikdy nepostaví. Mnozí z nich se ale nedostanou ani do školy. Sněhulák tak symbolizuje nedosažitelnost pro nás běžných věcí. Protože si uvědomujeme, jak je vzdělání potřebné, zapojila se i naše škola do tohoto projektu.

V rámci akce s žáky realizujeme aktivity s tématem sněhuláci a v hodinách si přiblížíme Gambii a život v ní. Velkou pomocí nám bude i interaktivní materiál, který máme k dispozici.

Výtěžek benefiční akce bude použit na podporu vzdělávání gambijských dětí. V roce 2022 je výtěžek určený na náhradní díly pro sto jízdních kol, která si žáci a žákyně dvou spolupracujících gambijských škol s pomocí námi proškolených cyklomechaniků opraví.

Jak kola pomáhají se můžete dozvědět v reportáži České televize

Těšíme se na Vaši spolupráci