Skanzen Rochus – muzeum v přírodě, 13.12.2022

Předvánoční čas si žáci II. stupně užili ve Skanzenu Rochus v Uherském Hradišti.

Předvánoční čas si žáci II. stupně užili ve Skanzenu Rochus v Uherském Hradišti. Zúčastnili se výukového programu pro školy pod názvem Adventní čas je tady zas. Program žákům přiblížil tradice a lidové obyčeje adventního období na Slovácku. V jednotlivých chaloupkách skanzenu se podíleli na rukodělné činnosti vztahující se k adventu, Vánocům a zimnímu období. Vyzkoušeli si, jak se dralo peří, jak se předlo na kolovrátku, nazdobili si perníček, ochutnali čerstvě upečené vánoční oplatky a vyslechli si povídání o lidových obyčejích, které naši předkové dodržovali na Štědrý den. I přes chladnější počasí se dětem ve skanzenu líbilo.