Práce s tablety ve výuce - 6. třída

Práce s tablety ve výuce

Žáci dnešní doby jsou velmi vnímaví. Během výuky pro zpestření i změnu se snažíme v různých předmětech zapojit i tyto moderní technologie. Používáme tablety v matematice při testování násobilky, v českém jazyce v doplňování i-í, y-ý ve vyjmenovaných slovech.

Zajímavým dnem pro nás bylo, že jsme v hodině zeměpisu vzali tablety a vyrazili s dětmi 6. třídy do blízkého okolí Uherského Hradiště poznávat historické památky v blízkosti naší školy.

Památky jsme si důsledně vyfotografovali na tablet a zkusili jsme moderní technologie použít i v hodině výtvarné výchovy, kdy jsme památky, které nás zaujali, namalovali na výkres. Žáci nás velmi mile překvapili a památky nám dělají ve třídě krásnou výzdobu.