Policista je můj kamarád – 1.,5., III. S

Ve čtvrtek 14. 3. 2024 navštívila naši školu mluvčí a preventistka Policie ČR, paní Šabatová. Ve třídě školy proběhla beseda s žáky 1. stupně a III. S na téma Policista je můj kamarád.

Program zahrnoval představení příslušníka policie ČR, vysvětlení rozdílu mezi pořádkovým, dopravním policistou a kriminalistou, ukázku výstroje policisty. Dále program vysvětloval pravidla bezpečného chování v silničním provozu a popis správně vybaveného kola. Zábavnou formou proběhlo skládání puzzle, roztáčení kola štěstí s otázkami a úkoly. Největší úspěch měla tiskátka, samolepky a vyzkoušení policejní reflexní vesty, pout, čepice a zastavovacího terče. Všichni žáci byli nadšení. Moc nám to slušelo!