„OTEVŘENÍ KERAMICKÉ DÍLNY“

V letošním školním roce se pro žáky naší školy opět otevřela keramická dílna.

V letošním školním roce se pro žáky naší školy opět otevřela keramická dílna. Malí i velcí keramici se sešli v poměrně hojném počtu a vytvořili dvě skupinky dle věku, které se po týdnu střídají. A to vždy v pondělí od 13:35 do 15:05 hodin.

Náplní keramického kroužku je nejen tvoření z keramické hlíny, ale také příjemné odreagování. Děti si osvojují základní techniky a postupy, které napomáhají rozvoji jejich kreativního myšlení i jemné motoriky. Pracují s jednoduchými tvary jako je kulička, váleček nebo plát. Z nich pak vznikají originální dětské artefakty.

Naše první výrobky byly vytvořeny v souladu s podzimní přírodou. V prvních lekcích si děti obou skupin vymodelovaly vtipného zástupce ptačí říše. Učili se hlínu správně rozpracovat, aby byla hezky tvárná. Poté si vyválely hliněný plát. Ten dle šablony správně vyřezaly, ohnuly a dotvářely dle vlastních představ. V další lekci si mladší žáci vyzkoušeli otisky tvarově pestrých listů do plátů z keramické hlíny. Ty si pak vykrojili a následně doplnili housenkami vytvořenými z řady drobných kuliček. Na některých listech si housenky také pochutnaly.

Všechny výrobky jsou dětsky milé a zdařilé a už se moc těšíme na jejich barevné pojednání pomocí speciálních barev na hlínu, tzv. glazur.