Mezinárodní den sportu, 12.4.2024

V pátek 12. dubna se naše škola připojila do oslav Mezinárodního dne sportu.

V pátek 12. dubna se naše škola připojila do oslav Mezinárodního dne sportu, který spadá na 6. dubna. Žáci se seznámili s informacemi, kdy a proč se tento den slaví. Vyzkoušeli si olympijské hry na nečisto, seznámili se s olympijskými symboly, vykreslili si olympijské kruhy, olympijskou pochodeň, vlajky tří států, vyslechli si jejich hymny, hymnu olympijských her, byly předneseny sliby sportovců, trenérů a rozhodčích. Byly objasněny medailové ceremoniály, maskoti OH, význam slova paralympijská olympiáda, OH ve Francii. Žáci si vyzkoušeli sportování s tělesným handicapem – nevidomí, amputace horní končetiny, amputace dolní končetiny. Žáci byli seznámeni s aktivitami ČOV, ve dvou z nich – T-Mobile Olympijský den a Sazka Olympijský víceboj, jsme aktivně zapojeni. Vyzkoušeli jsme si závěrečný ceremoniál. Na závěr si všichni žáci zahráli vybíjenou.