HALLOWEEN ve třídě X.S

V pondělí 30. října proběhl ve třídě X.S projektový den – „HALLOWEEN“...

V pondělí 30. října  proběhl ve třídě X.S projektový den – „HALLOWEEN“, na který jsme se moc těšili.

Cílem tohoto projektu bylo seznámit žáky s pojetím těchto důležitých událostí u nás a ve světě. Seznámili se s tradicí Halloweenu v anglosaských zemích a významem Dušiček u nás – Památka zesnulých.

Na žáky čekalo hodně strašidelných úkolů, zajímavostí, pohádka "O čarodějnici a dýni“,  vyráběli jsme halloweenský lektvar, soutěžili a taky tvořili. Výrobky nám na nějaký čas zkrášlí naši třídu. Nechyběla ani známá koleda „Trick Or Treat“. Nejvíce žáky zaujala „Lávová lampa“, kde jsme si zopakovali učivo – hustota kapalin, že voda je těžší než olej. Za své snažení si vysloužili halloweenskou sladkou  odměnu. Celý den jsme si moc užili.