Exkurze do Prahy tříd VIII.S, VII. a VIII.

Poslanecká sněmovna, Pražský hrad, Muzeum voskových figurín Grévin

V pondělí 13. května se žáci VIII.S speciální, VII. a VIII. třídy brzy ráno vydali ze St. Města vlakem Leo Expres do Prahy. První naší zastávkou byla prohlídka Poslanecké sněmovny ve Sněmovní ulici, kde nás čekala paní Fišerová – asistentka pana starosty a pana poslance Ing. Stanislava Blahy a také pan poslanec Marek Benda. Zhlédli jsme velký jednací sál, prošli se krásnými prostorami poslanecké sněmovny a navštívili jsme i zasedací místnost poslaneckého klubu. Potom jsme pokračovali tramvají na Pražský hrad, prošli jsme se po nádvoří a prohlédli jsme si Katedrálu Svatého Víta. Nejvíce nás zaujalo slavnostní střídání stráží u brány Pražského hradu. Od hradu jsme sešli Nerudovou ulicí ke Karlovu mostu, prošli jsme kolem sochy Brunclíka –(ve škole nám paní učitelka o něm četla legendu), potom na Staroměstské náměstí, kde jsme viděli orloj. Moc jsme se těšili do Muzea voskových figurín Grévin, které je spojené s Muzeem čokolády, kde jsme měli možnost ochutnat různé druhy čokolád a čerstvě vyrobené pralinky. Unaveni jsme se těšili do Mc Donalds, kde jsme si pochutnali na hranolkách, cole a zmrzlině. Metrem jsme jeli na Václavské náměstí, kde jsme si prohlédli sochu sv. Václava a nově opravenou budou Národního muzea. Odtud jsme se dostali zpět na hlavní nádraží.

Počasí nám přálo, plni zážitků a s drobnými suvenýry jsme se vraceli vlakem zpět do St. Města, kde nás čekali rodiče. Exkurze se nám moc líbila a dlouho na ni budeme vzpomínat. Někteří navštívili Prahu poprvé a také se svezli poprvé metrem.