Emil Open Brno, 12.6. – 15.6. 2019

Opět i 8. ročníku Letních evropských her handicapované mládeže se zúčastnilo 6 atletů naší školy. Každý si vybral dvě atletické disciplíny a čtyři z nich ještě štafetový běh. Ve středu proběhl  na sportovním stadioně VUT v Brně zahajovací ceremoniál, na který přijeli i sportovci ze 17 států. Největším zážitkem byla skupina bubeníků z Rakouska pod názvem BATALA BOOM – Samba Reggae Band, Wien. Večer nás čekalo další překvapení, jelikož v Brně současně probíhal ve dnech 24. 5. – 16. 6. dvaadvacátý ročník středoevropsky ojedinělé mezinárodní soutěže ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS. A právě v první den našeho pobytu se na Brněnské přehradě ve 22:30 konal 3. soutěžní ohňostroj NORTH STAR FIREWORKS Norsko pod názvem „Bojuj za své sny“. Protože jsme bydleli na kolejích VUT Pod Palackého vrchem, vyšli jsme na tento vrch, abychom mohli sledovat rozzářenou přehradu i oblohu za doprovodu známých skupin a zpěváků jako např. Led Zeppelin, Queen, Bob Marley, jejichž písničky současně zněly na rádiu Krokodýl v našich mobilních telefonech. Čtvrtek a pátek již patřil atletice, i přes velké vedro se nám dařilo. Celkem jsme si přivezli 9 medailí. Iveta za běh na 400 m a Filip za hod kriketovým míčkem získali zlatou medaili, Adam za běh na 800 m, Filip za běh na 400 m, Aneta za hod míčkem a Iveta za hod míčkem si vybojovali stříbrnou medaili. O bronzovou medaili se zasloužili Adam za hod míčkem a Tamara za běh na 100 m. Za štafetový běh na 4 x 100 m si odvezli Adam, Filip, Iveta a Pavlína všichni zlaté medaile. Páteční večer po slavnostním ukončovacím ceremoniálu zakončila diskotéka s doprovodným programem přímo na stadioně. V sobotu následoval doprovodný program dle vlastního výběru, my jsme se jeli podívat a zazávodit si do zábavného parku Modelový svět, kde nás čekalo digitální modelové kolejiště se střídajícím se dnem a nocí, autodráha, dráha s RC auty a další. Příjemně unaveni jsme v podvečer odjeli vlakem domů.

Všem sportovcům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy!