Babička drsňačka

V úterý 23. 5. 2023 se žáci VII. třídy zúčastnili besedy v knihovně BBB v Uherském Hradišti.

Tento měsíc jsme v knihovně BBB navštívili literární pořad „Babička drsňačka“. Seznámili jsme se s autorem knihy, anglickým komediálním hercem a spisovatelem Davidem Walliamsem a knihou samotnou. Seznámili jsme se i s jeho dalšími knihami jako je například Legenda o pistolnici Murphyové, ze které nám paní knihovnice přečetly krátký úryvek. Dále jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o dalších podobně píšících autorech, jako je irský spisovatel Eoin Colfer nebo španělská spisovatelka Elvira Lindo. Eoin  Colfer se proslavil jako autor knih o Artemisi Fowlovi a Elvira Lindo se proslavila sérií knih o Manolitovi Brejlounovi.  Ve skupinkách jsme se pak pokusili hlavní hrdinku namalovat. Na závěr jsme shlédli i krátké videoukázky zfilmovaných knih.  Žáci si besedu moc užili a získali mnoho informací. Už teď se těšíme na další besedu.