9. ročník evropských her handicapované mládeže Emil Open Brno, 16. – 19. 9. 2020

Ve dnech 16. – 19. září se naši sportovci vydali reprezentovat naši školu do Brna, kde se konaly Evropské hry handicapované mládeže.

Ve dnech 16. – 19. září se naši sportovci vydali reprezentovat naši školu do Brna, kde se konaly Evropské hry handicapované mládeže, které jsou mezinárodním sportovním a společenským setkáním mladých lidí se zdravotním postižením. Očekávaným počtem účastníků, mezinárodním pojetím, rozsahem sportovních aktivit, doprovodného a kulturního programu se jedná o ojedinělou akci evropského formátu. Konečnou účast sportovců výrazně ovlivnila opatření související s pandemií koronaviru. V první vlně přihlášek se na původní červnový termín chystalo 953 účastníků z šestnácti zemí. Nakonec byl finální počet registrací na září kvůli aktuální situaci s koronavirem o dost  nižší, většina zemí musela svoji účast díky pandemii zrušit. Závodníci si poměřovali síly v pěti letních disciplínách, ti naši si vybrali atletiku. První den probíhal zahajovací slavnostní ceremoniál s kulturním programem ve Sportovním areále VUT v Brně Pod Palackého vrchem. Druhý den začaly závody do kvalifikačních skupin a třetí den se bojovalo o medaile.

A jaké medaile si přivezli domů naši reprezentanti?

Zdeňkovi se dařilo v hodu kriketovým míčkem – 1. místo a zlatá medaile, v běhu na 100 m – 2. místo a stříbrná medaile.

Jitce se nejvíce zadařilo v běhu na 50 m – 1. místo, v hodu kriketovým míčkem – 3. místo.

Jeroným za hod kriketovým míčkem – 2. místo a za běh na 50 m – 3. místo.

David vybojoval medaili ve skoku dalekém – 3. místo a v běhu na 200 m skončil na místě 4.

Všichni také běželi štafetu 4x100 m a obdrželi 3 . místo a každý stříbrnou medaili.

Naše reprezentační družstvo se také zúčastnilo doprovodného kulturního programu, tím NEJ byl BRuNO family park, který má přes 40 atrakcí a některé z nich si děti vyzkoušely. Velký úspěch u nich měl autodrom, moře s lodičkami, 14 pater labyrintu Chacha box, tobogán dlouhý 38 metrů, Čapí oko s nádherným výhledem s prosklenou podlahou, skákací atrakce BRuNŮv polštář, Křečkovo kolo…a v neposlední řadě raut - občerstvení s překvapením.

Všem sportovcům blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy, kde mohli zažít atmosféru velké sportovní události, potkat se navzájem s kamarády, kteří mají podobný handicap a stejnou lásku a vášeň ke sportu.

Vy nasajte alespoň částečně tu pravou atmosféru ve fotogalerii ;)