Duben 2024 - VI. TŘÍDA - Knihovna BBB - HOBBIT, HARRY POTTER

V prvním dubnovém týdnu navštívili žáci VI. třídy Knihovnu BBB s programem - "HOBBIT, HARRY POTTER".

Nejdříve nám byl představena J. K. ROWLINGOVÁ, autorka fantasy románů o čarodějnickém učni Harrym Potterovi a jeho kamarádech. Paní knihovnice nám představila obsah knihy a pustila i ukázku ze zfilmované verze pro lepší představu, ukázka nás zaujala i přesto, že většina z nás HP zná už z filmu, nebo z knihy.

Byli jsme seznámeni i s dalšími autory a jejich fantasy knihami  -  poznali jsme autorku Jessicu Townsend, která rovněž píše fantasy knihy pro děti,

J.R.R. Tolkiena a jeho nejznámější dílo Hobbit – v této knize seznamujeme s Bilbem Pytlíkem, hlavní hrdinou, je úctyhodný a dobře situovaný hobit — rasa připomínající malé lidi s chlupatýma kožovitým chodidlem, kteří žijí v podzemních domech a jsou převážně farmáři a zahradníci. Gandalf, je potulný čaroděj představí Bilba společnosti třinácti trpaslíků. Thorin Oakenshield je hrdý, pompézní hlava společnosti trpaslíků a dědic zničeného trpasličího království pod Osamělou horou. Smaug je drak, který před dlouhou dobou vyplenil trpasličí království Thorinova dědečka a spí na obrovském pokladu.

Žáky program velmi zaujal a hodně se zapojovali i se svými názory a myšlenkami. Těšíme se na další návštěvu knihovny a její poutavý program.