5.2. 2024 Knihovna BBB - VI. třída

V pondělí 5.2.2024 navštívili žáci VI. třídy Knihovnu BBB s programem - "ROBINSON CRUSOE".

Nejdříve nám byl představen autor Daniel Defoe a pak jeho nejznámější dílo Robinson Crusoe. Paní knihovnice nám představila obsah knihy o známém trosečníkovi, jak dlouho na ostrově prožíval svůj čas, co se všechno naučil, aby přežil. Dozvěděli jsme se i něco o jeho vysvobození z ostrova a znovuzapojení do běžného života. Proběhla i čtená ukázka z knihy. Také nám pustili i zfilmovanou  - loutkovou verzi knihy.

Byli jsme seznámeni s dalšími autory a jejich dobrodružnými knihami  - indiánky Karla Maye, Tři mušketýři - Alexander Dumas.

Žáky program velmi zaujal a hodně se zapojovali i se svými názory a myšlenkami. Těšíme se na další návštěvu knihovny a její poutavý program.