3. Projektový den – Světový den lesů a ochrany přírody - I. a II. stupeň

Ve středu 5. 6. 2024 jsme všichni oslavili Světový den lesů a ochrany přírody.

Ve středu 5. 6. 2024 jsme všichni oslavili Světový den lesů a ochrany přírody - v rámci projektového týdne. Zúčastnili se ho všichni žáci naší školy - I. a II. stupeň.

Zábavnou formou jsme si popovídali o ochraně lesa a přírody, přednášku jsme proložili písničkami od Z. Svěráka a J. Uhlíře. Zaujala nás prezentace o lesích, rostlinách, houbách i zvířatech, kteří v lese žijí, obrazový materiál.

Zajímavá byla stezka na školním dvoře, která nám vyšla, bylo krásné počasí.

Plnili jsme různé úkoly v pracovních listech, vymalovávali křídami omalovánky rostlin a zvířat, vyráběli hlemýždě ve třídě. Velmi se nám líbil tanec na písničku Lesní patrola a na závěr si žáci vyhodnotili kvíz každý ve své třídě spolu s třídními učiteli. Sešli jsme se na školním dvoře, zasadili si každý strom dle svého výběru.

Děti si za splnění úkolů odnesly menší sladké odměny.