Aktuality

1. Projektový den – Filmový festival Zlín, 1., 5., III. S třída

V pondělí 3. 6. 2024 navštívili žáci 1., 5., III. S třídy 64. ročník Filmového festivalu ve Zlíně.

V pondělí 3. 6. 2024 navštívili žáci 1., 5., III. S třídy 64. ročník Filmového festivalu ve Zlíně. I letos přinesl pestrý filmový program z různých koutů světa a celou řadu doprovodných aktivit. Naši žáci viděli film Thabo a případ nosorožce – německé režisérky Mary Eibl Eilesfeldt, který soutěžil v Mezinárodní soutěži celovečerních filmů pro děti do 10 let. Hlavním hrdinou byl jedenáctiletý chlapec Thabo, který žije se svým strýcem rangerem v africké rezervaci pro divoká zvířata. Sní o tom, že se stane soukromým detektivem. V poklidné africké vesničce Hlatikulu však věci naberou rychlý spád, když je v sousedním
safari parku zabit nosorožec kvůli svému vzácnému rohu. Podezření padne na Thabova strýce. Thabo se společně se svou kamarádkou Emmou vydává najít skutečné viníky. Navíc se musí postarat o opuštěné nosorožčí mládě.
Dobrodružný snímek zpracovává téma ochrany zvířat před pytláctvím v nádherné divoké přírodě. Film i celý doprovodný program se nám moc líbil a krásně jsme si celý den užili.

Ozvěte se nám

Volat nám můžete na číslo +420 774 055 974, nebo nám napiště zprávu.